“KAZI İZLERİ – SANAL SERGİ” YAYINDA

“KAZI İZLERİ-SANAL SERGİ”MİZİ GEZDİNIZ Mİ?


“Kazı İzleri” sergimizi kaçırdıysanız, artık üç boyutlu olarak sanal ortamda gezebilirsiniz.
Sanal Sergi videomuzun ▶️ tuşuna basın, kendinizi Ortaköy’deki Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nın muhteşem ortamında bulacaksınız.
İsterseniz sanal serginin kendi akışını izleyin.
İsterseniz, 🔘 işaretlerini kullanarak, serginin istediğiniz bölümlerine geçin ya da bakış açınızı değiştirin.
Her eserin önündeki mavi halkayı tıkladığınızda, sanatçı ve eseri hakkında kısa bilgi bulabilirsiniz.
Sol üst köşedeki Arama 🔍 işaretini tıklayarak istediğiniz sanatçının eserinin olduğu bölüme gidebilirsiniz.
Sergimiz, sanatçılarımız ve eserleri hakkında daha ayrıntılı bilgiyi Sergi Kataloğumuzda bulabilirsiniz.

Sanat ve Arkeoloji Yolu ile Kültürlerarası Diyalog Projesi T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği’nin mali desteği ile hayata geçirilen “Ortak Kültür Mirası: Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-II (CCH-II) Hibe Programı” kapsamında hibe desteği almıştır. Programın Sözleşme Makamı, Merkezi Finans ve İhale Birimidir. “Ortak Kültür Mirası: Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-II (CCH-II) Hibe Programı”, Türk ve AB kuruluşları arasında ortaklaşa uygulanan ortak kültürel miras faaliyetlerinin teşvik edilmesini ve geliştirilmesini amaçlamaktadır. Bu hibe programının genel hedefi, kültür, sanat ve kültürel miras yoluyla sivil toplum diyaloğunun, kültürel miras konusunda uluslararası işbirliğinin geliştirilmesi ve Türkiye’de kültürel değerlerin teşvik edilmesidir.

Bu web sayfası Avrupa Birliğinin maddi desteği ile hazırlanmıştır. İçerik tamamıyla Aşıklı Höyük Dostları Derneği sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.