Aşıklı Postası – 11.2020

Aşıklı’nın değerli dostları,

Derneğimiz adına, sizlere topluca ilk postamızı iletiyor, hepinize merhaba diyorum. Önümüzdeki günlerde yeni haberler, yeni bilgilerle karşınızda olacağım. Derneğimiz emeklemeden yürümeye, yürümekten koşmaya geçsin istiyoruz. Bu amaçla geliştirdiğimiz ilk proje çok yönlü, çok paydaşlı bir iş. Şu anda, proje için AB hibe başvurusunun son aşamasındayız. Önümüzdeki ay, başvurumuzun kabul haberiyle birlikte projenin ayrıntılarını da anlatacak bir buluşma planlıyoruz.

(Malum, herkes Zoom’luyor, bizim neyimiz eksik)

Lütfen 21 Aralık akşamını takviminize şimdiden not edin. Bu başvuru süreci, aslında bildiğimiz bir gerçeği bir kez daha hatırlattı:

Derneğimizin elindeki en büyük varlık, bizleriz. Arkasında böyle bir grup olmasa, yeni kurulmuş bir derneğin 160 bin €’luk hibe talebi ciddiye bile alınmazdı. Bu düşünceyle, sevgili Güneş Duru’nun kuruluşunu üstlendiği https://www.asiklidostlaridernegi.org/  web sitemizde yayınlanmak üzere, her birinizden güzel bir fotoğraf, ve kısa bir özgeçmiş rica ediyorum.

Böylece web sitesini geliştirmek üzere ilk adımı da atmış olacağız. Bu yıl ilk kez, yaz aylarından sonra da çalışıldı Aşıklı Höyük’te, kazı merkezimizde. Bir sonraki postada, uzayan kazı mevsiminin ardından, kazı ekibimizden, değerli hocalarımızdan gelen son haberleri paylaşmak umuduyla,

İyi akşamlar, selamlar ve sevgiler,

Ferhat